ZADZWOŃ TERAZ

Zadbaj o swoje finanse osobiste. Pomagam KOBIETOM uzyskać finansowy spokój i niezależność!

Szkolenia stacjonarne oraz online w zakresie edukacji finansowej

info@kobietaifinanse.pl

+48 721 827 902

Zadbaj o swoje finanse osobiste. Pomagam KOBIETOM uzyskać finansowy spokój i niezależność!
Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego niektórzy ludzie osiągają sukces finansowy z łatwością, podczas gdy inni tkwią w ciągłym zmartwieniu o pieniądze? Sekret tkwi nie tylko w umiejętnościach finansowych, ale także
Czy też tak jak ja, zaczęłaś Nowy Rok z ogromnym entuzjazmem i pozytywnym podejściem do osiągnięcia celów finansowych? W 2024 roku zadbamy o swoje finanse, ucząc się nowych nawyków i
Wspólne sukcesy finansowe zaczynają się od wspólnego planowania. Zarządzanie finansami w związku to kluczowy element udanej wspólnej przyszłości. Wprowadzenie jasnych zasad i efektywne planowanie finansowe mogą znacząco wpłynąć na stabilność

Najnowsze publikacje:

Strefa wiedzy

Jak poukładać domową księgowość, aby odzyskać kontrolę nad pieniędzmi? Co zrobić, aby pieniądze dosłownie nie przeciekały nam przez palce?
23 maja 2022

11 wskazówek, jak zrobić porządek w budżecie domowym

Jak poukładać domową księgowość, aby odzyskać kontrolę nad pieniędzmi? Co zrobić, aby pieniądze dosłownie nie przeciekały nam przez palce?

 

Wystarczy, że skorzystasz z moich rad i wdrożysz je w życie! To praktyczne wskazówki, które pozwolą Ci zapanować nad swoim portfelem oraz zrobią porządek w Twojej finansowej przestrzeni. Gotowa?

 

 

Krok pierwszy

 

Przejrzyj wszelką korespondencję z banku, od ubezpieczycieli, wszystkie rachunki, umowy kredytowe itp. Następnie poukładaj je oddzielnie wkładając np. w koszulkę i opisując. Najlepiej przygotuj do tego osobny segregator i od teraz uzupełniaj dokumentację na bieżąco.

 

 

Krok drugi

 

Otwórz swój portfel. Powyrzucaj karty rabatowe z których nie korzystasz(ewentualnie uprzednio mailowo odwołaj zgody na przetwarzanie danych), zniszcz lub oddaj do banku przeterminowane/zastrzeżone karty debetowe lub kredytowe. Wyciągnij wszystkie paragony. Od dzisiaj koniec ze składowaniem niepotrzebnych potwierdzeń i zbędnego plastiku.

 

 

Krok trzeci

 

Zweryfikuj swoje płatności. Czy pamiętasz, gdzie są podpięte Twoje karty? Niestety często kusimy się na darmowe okresy próbne czy subskrypcje, o których później zapominamy. Dlatego zrób audyt rachunków. Sprawdź, które abonamenty opłacasz i czy rzeczywiście z nich korzystasz.

 

 

Krok czwarty

 

Zamień faktury papierowe na e-faktury. Skrzynka zapchana korespondencją, która i tak finalnie ląduje w niszczarce lub co gorsza w koszu? Pora z tym skończyć! Dzięki e-fakturom, po pierwsze za każdą z nich w Twojej kieszeni zostaje ok 5 zł, a po drugie masz realny, dobry wpływ na środowisko.

 

 

Krok piąty

 

Do sklepu chodź tylko z listą zakupów. To pozwoli Ci uniknąć zbędnych produktów, a co za tym idzie wydatków. Dlatego planuj swoje wizyty w marketach, zwłaszcza jeśli zdarza Ci się kupować wiele artykułów pod wpływem emocji.

 

 

Krok szósty

 

Planuj posiłki. Tylko w ten sposób, będziesz wiedziała jakich produktów potrzebujesz, więc idealnie skomponujesz powyższa listę zakupów. Dodatkowo nie musisz codziennie zastanawiać się co ugotować.

 

 

Krok siódmy

 

Zrób przegląd szafek oraz lodówki. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale Twoja kuchnia, to taki mini market. Zanim więc zaczniesz planować menu i zakupy, zrób audyt artykułów spożywczych. Sprawdź w jakim stanie są owoce i warzywa oraz czy posiadasz produkty z krótkim terminem ważności. Wszystko po to, aby nie wyrzucać jedzenia i zaoszczędzić w domowym budżecie.

 

 

Krok ósmy

 

Sprawdzaj ceny robiąc zakupy. Jeśli cena na półce lub promocja wzbudza w Tobie wątpliwość, koniecznie zweryfikuj jej wysokość korzystając z czytnika. Dzięki temu unikniesz niespodzianki przy kasie i utraty kilku, a nawet kilkunastu złotych.

 

 

Krok dziewiąty

 

Zamień wodę w butelkach na dzbanek z filtrem. Być może się zdziwisz, ale często woda z kranu posiada więcej minerałów niż ta butelkowana. Korzystając z takiego rozwiązania masz także okazję zadbać o nasza planetę.

 

 

Krok dziesiąty

 

Przeglądaj paragony. Zwłaszcza kiedy Twój budżet się nie domyka lub masz wrażenie, że nie kontrolujesz wydatków. Paragony to istna skarbnica wiedzy. To właśnie tam zlokalizujesz „czarne dziury” Twojego portfela.

 

 

Krok jedenasty

 

Prowadź budżet domowy. Zapisuj, planuj porównuj. Tylko w ten sposób będziesz wiedziała, gdzie rozchodzą się Twoje pieniądze, a także przygotujesz się na nieregularne i niespodziewane wydatki.

BUSINESS MAKERS Agnieszka Lisowska z siedzibą w Wilkowie 1A, 58-125 Pszenno, NIP: 8842300899, REGON: 385500365.

 

Treści zawarte na tej stronie są wyłącznym wyrazem tożsamości autora i nie stanowią „rekomendacji” w przepisach Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji szczegółowych rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć jest zabronione.

Obowiązek informacyjny przed połączeniem zgód na przetwarzanie danych (polityka prywatności) (polityka cookies) 

Sprawdź również  Regulamin usług >>

 

 

Realizacja:  Plutowski.pl

INFO@KOBIETAIFINANSE.PL

+48 721 827 902