ZADZWOŃ TERAZ

Zadbaj o swoje finanse osobiste. Pomagam KOBIETOM uzyskać finansowy spokój i niezależność!

Szkolenia stacjonarne oraz online w zakresie edukacji finansowej

info@kobietaifinanse.pl

+48 721 827 902

Zadbaj o swoje finanse osobiste. Pomagam KOBIETOM uzyskać finansowy spokój i niezależność!
Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego niektórzy ludzie osiągają sukces finansowy z łatwością, podczas gdy inni tkwią w ciągłym zmartwieniu o pieniądze? Sekret tkwi nie tylko w umiejętnościach finansowych, ale także
Czy też tak jak ja, zaczęłaś Nowy Rok z ogromnym entuzjazmem i pozytywnym podejściem do osiągnięcia celów finansowych? W 2024 roku zadbamy o swoje finanse, ucząc się nowych nawyków i
Wspólne sukcesy finansowe zaczynają się od wspólnego planowania. Zarządzanie finansami w związku to kluczowy element udanej wspólnej przyszłości. Wprowadzenie jasnych zasad i efektywne planowanie finansowe mogą znacząco wpłynąć na stabilność

Najnowsze publikacje:

Strefa wiedzy

Budżet domowy to nic innego jak zestawienie przychodów i wydatków, w ujęciu tygodniowym, miesięcznym i rocznym. Pozwala nam na kontrolowane wydawanie pieniędzy oraz przygotowanie się do nadprogramowych kosztów.
23 maja 2022

Budżet domowy - od czego zacząć?

Budżet domowy to nic innego jak zestawienie przychodów i wydatków, w ujęciu tygodniowym, miesięcznym i rocznym. Pozwala nam na kontrolowane wydawanie pieniędzy oraz przygotowanie się do nadprogramowych kosztów.

 

Jego prowadzenie, mimo, że na początku wymaga poświęcenia czasu i zmiany nawyków, to finalnie prowadzi nas do wymiernych korzyści. W końcu wiemy co dzieje się z naszymi finansami i bierzemy za to pełną odpowiedzialność. Koniec z bezmyślnym wydawaniem pieniędzy!

 

 

Czy tego chcesz?

 

Wiele osób na samą myśl o planowaniu i spisywaniu wydatków czuje przerażenie „To skomplikowane”, albo wręcz odwrotnie „Nie jest mi to potrzebne. Wszystko mam w głowie”.

Tylko jakoś trudno mi w to uwierzyć, że pamiętasz na co wydałaś pieniądze, a co lepsze ile dana rzecz kosztowała.


A stąd już krótka droga do utraty kontroli na finansami i skutki w postaci wyrzutów sumienia, kart kredytowych, debetów, pożyczek od męża i rodziny.

 

A więc, aby rozwiać Twoje wątpliwości, od razu poddam analizie powody, które mogą blokować Cię przed rozpoczęciem prowadzenia budżetu domowego.

 

 

Czy stworzenie budżetu jest skomplikowane?

 

Uwierz, że nie. Spisywanie kosztów i przychodów, będzie po prostu czymś nowym dla Ciebie i musisz wyrobić sobie nawyk zajmowania się swoimi pieniędzmi.

 

 

A jeśli mi się nie uda?

 

Daj sobie prawo do popełniania błędów i bieżącego korygowania budżetu, tym bardziej jeśli nigdy tego nie robiłaś. Dopiero się uczysz i tak naprawdę po pierwszym miesiącu będziesz widziała na co tak naprawdę wydajesz pieniądze. I to szczegółowo!

 

 

Jakoś sobie poradzę!

 

Nie wątpię, ale pomyśl o tym, że może być jeszcze lepiej. Nie zostawiaj swoich pieniędzy przypadkowi. Budżet domowy jest naprawdę dla wszystkich. Nieważne czy jest bizneswoman, Panią domu, czy pracujesz na etacie.


Po prostu znajdź swoje „po co”, czyli cel, dla którego powinnaś zająć się swoimi pieniędzmi.

Zanim zaczniesz…

 

Ogólnie rzecz ujmując, prowadzenie budżetu podyktowane jest pragnieniem zmiany obecnej sytuacji. Chcemy kontrolować wydatki, wyjść z zadłużeń czy w końcu zacząć oszczędzać. Aby jednak tak się stało, musisz pamiętać o innych czynnikach wpływających na efektywne zarządzanie budżetem:

 

Konsekwencja w działaniu - czyli świadome zmierzanie do ustalonego celu. Działanie według ustalonego planu.

 

Systematyczność - nie odpuszczanie, poświęcanie określonego czasu w ciągu dnia lub tygodnia na analizę bieżącej sytuacji finansowej.

 

Zdecydowane działanie - stałe podnoszenie wiedzy w zakresie zarządzania pieniędzmi(książki, kursy, szkolenia, dedykowane strony czy grupy).

 

i najważniejsze;)

 

Przyzwolenie na błędy - może się zdarzyć, że systematyczność i konsekwencja będzie na różnych poziomach i nie zawsze wszystko będzie szło po Twojej myśli. Ważne, aby w takich momentach wyciągnąć wnioski i pójść dalej.

 

Pamiętaj, że stworzenie budżetu domowego (najprawdopodobniej) będzie dla Ciebie czymś nowym, dlatego warto dać sobie czas i nie poddawać się przy pierwszym niepowodzeniu. Dzięki takiemu podejściu, wyrobisz w sobie nowy nawyk. Nawyk zarządzania swoimi pieniędzmi. A przecież o to w tym wszystkim chodzi. Prawda? :)

 

Jak widzisz wiele zależy od Ciebie. Twojego celu i nastawienia do jego realizacji. Dlatego jeśli czujesz, że pora wziąć sprawy w swoje ręce, koniecznie przygotuj budżet na grudzień.

A w jaki sposób to zrobić, dowiesz się już w następnym wpisie.

 

Gotowa?

BUSINESS MAKERS Agnieszka Lisowska z siedzibą w Wilkowie 1A, 58-125 Pszenno, NIP: 8842300899, REGON: 385500365.

 

Treści zawarte na tej stronie są wyłącznym wyrazem tożsamości autora i nie stanowią „rekomendacji” w przepisach Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji szczegółowych rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć jest zabronione.

Obowiązek informacyjny przed połączeniem zgód na przetwarzanie danych (polityka prywatności) (polityka cookies) 

Sprawdź również  Regulamin usług >>

 

 

Realizacja:  Plutowski.pl

INFO@KOBIETAIFINANSE.PL

+48 721 827 902