ZADZWOŃ TERAZ

Zadbaj o swoje finanse osobiste. Pomagam KOBIETOM uzyskać finansowy spokój i niezależność!

Szkolenia stacjonarne oraz online w zakresie edukacji finansowej

info@kobietaifinanse.pl

+48 721 827 902

Zadbaj o swoje finanse osobiste. Pomagam KOBIETOM uzyskać finansowy spokój i niezależność!
Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego niektórzy ludzie osiągają sukces finansowy z łatwością, podczas gdy inni tkwią w ciągłym zmartwieniu o pieniądze? Sekret tkwi nie tylko w umiejętnościach finansowych, ale także
Czy też tak jak ja, zaczęłaś Nowy Rok z ogromnym entuzjazmem i pozytywnym podejściem do osiągnięcia celów finansowych? W 2024 roku zadbamy o swoje finanse, ucząc się nowych nawyków i
Wspólne sukcesy finansowe zaczynają się od wspólnego planowania. Zarządzanie finansami w związku to kluczowy element udanej wspólnej przyszłości. Wprowadzenie jasnych zasad i efektywne planowanie finansowe mogą znacząco wpłynąć na stabilność

Najnowsze publikacje:

Strefa wiedzy

Postanowienia… Przed nami kolejny rok, co zwykle mocno wzbudza w nas chęć zmiany. Pracy, zarobków, zdrowia czy w ogóle życia. Już popijając szampana w naszej głowie pojawia się kilka wspaniałych myśli, a na twarzy pojawia się uśmiech. Możemy wszystko…
23 maja 2022

Nawyki a cele

Postanowienia… Przed nami kolejny rok, co zwykle mocno wzbudza w nas chęć zmiany. Pracy, zarobków, zdrowia czy w ogóle życia. Już popijając szampana w naszej głowie pojawia się kilka wspaniałych myśli, a na twarzy pojawia się uśmiech. Możemy wszystko…

 

Do czasu…

 

Fajnie jest mieć marzenia, ponieważ dzięki nim jesteśmy w stanie sobie wyobrazić coś, co normalnie jest dla nas nie do osiągnięcia. Obiecujemy sobie, że w tym roku na pewno zrealizujemy to o czym myślimy. Jednak czy naprawdę tak będzie?

 

Problem w tym, że u wielu osób marzenia pozostają w sferze marzeń. Nawet jeśli przełożymy je na cele, to często poddajemy się już na samym początku. Dotyczy to także sfery finansowej. Chciałybyśmy zadbać o ten obszar. Zacząć oszczędzać i wieść spokojne i szczęśliwe życie. Jednak jak to zrobić, kiedy i tak zarabiamy za mało, a doba też nie jest z gumy. I kiedy w końcu po długim dniu pojawiamy się w domu, to włączamy serial…a pieniądze? Pomyślę o tym jutro.

 

Czy wiesz, że według badań i to tych optymistycznych tylko 8% ludzi realizuje swoje cele? Te pesymistyczne wskazują zaledwie 3%.

 

 

Co więc wpływa na to czy nam się uda?

 

Zdecydowanie nawyki. Każdy z nas ma swoje przyzwyczajenia, które powiela z automatu każdego dnia. Tak po prostu jest nam łatwiej. Nie musimy zastanawiać się co i jak zrobić. Nasz mózg idzie na skróty, aby nie tracić energii. Idziemy do tego samego sklepu, najczęściej kupując to samo. Nawykowo wydajemy pieniądze na swoje zachcianki i mimo, że mogą rujnować naszą kieszeń, bardzo trudno jest nam z nich zrezygnować.

 

 

Dlaczego Twoje codzienne nawyki mają znaczenie?

 

Celem nawyku jest ochrona Twojego mózgu, przed pracą, która uwalnia glukozę, napędzającą naszą głowę, m, in. do planowania, podejmowania decyzji czy realizacji celów. Tak jest nam po prostu łatwiej.

 

Badania dotyczące nawyków Duke Univeristy z 2006 wskazują, że średnio 40% naszych codziennych czynności to właśnie nawyki.

 

To one w mniejszym lub większym stopniu kontrolują nasze życie. I choć wydają nam się bardzo często żmudne, mają ogromny wpływ na to jakie będziemy wieść życie. Codzienne wybory i decyzje jakie podejmujemy, przyczyniają się do jakości naszej sytuacji finansowej.

 

Osobom, które mają dobre nawyki, dużo łatwiej osiągnąć sukces. Mają swój cel i poprzez swoją pracę, dążą do jego realizacji. Zaczynają dzień zawsze od działań efektywnych (czytanie książek, pisanie prac, nauka języka itd.).

 

Badania nawyków bogatych i biednych Toma Corleya potwierdzają ,że codzienne nawyki, kształtują sytuacje finansową. Powodują, że jedni mają pieniądze, a inni ledwo wiążą koniec z końcem…

 

 

Cele a nawyki

 

I tak właśnie nasze nawyki wpływają na nasze cele. Po co się męczyć? I tak się nie uda. Poddajemy się. Dlatego zamiast planować 100 tysięcy celów, zastanów się w pierwszej kolejności, co do tej pory blokowało Cię przed ich realizacją. Co powoduje, że nadal masz problemy finansowe? Co blokuje polepszenie Twojej sytuacji materialnej?

 

Dlaczego tkwisz nadal w czasoprzestrzeni i nic, a nic nie zmieniasz?

 

 

Nawyki receptą na lepsze życie?

 

Według mnie właśnie tak jest. Sam Tom Carley w swojej książce „Nawyki bogatych i biednych” przedstawił 30 nawyków wpływających na finansowy sukces. Ja uważam, że te nawyki mają o wiele większy zasięgi i wpływają na wszystkie obszary naszego życia. Zapoznaj się z nimi i zastanów się, które już dzisiaj mogłabyś włączyć do swojego życia?

 

 

30 nawyków

 

"Jeśli chcesz zmienić swoje życie, musisz zmienić swoje codzienne nawyki" ~ Tom Corley

 

Poniżej lista 30 nawyków, które według Toma Corleya są nawykami ludzi bogatych:

 

1. Będę codziennie praktykować dobre nawyki.

2. Będę określać swoje marzenia i tworzyć cele na drodze do ich realizacji. Codziennie będę się skupiać na swoich celach.

3. Będę poświęcać co najmniej pół godziny dziennie na pogłębianie wiedzy i doskonalenie umiejętności. Codziennie będę w siebie inwestować

4. Będę poświęcać pół godziny dziennie na trening. Będę zdrowo się odżywiać.

5. Będę się starać nawiązać mocne więzi z ludźmi dążącymi do sukcesu, podobnie jak ja.

6. Będę zachować umiar we wszystkim.

7. Będę codziennie działać, aby realizować swoje cele.

8. Będę codziennie praktykować myślenie ludzi bogatych.

9. Będę odkładać 10% swoich dochodów i żyć z pozostałych 90%.

10. Będę codziennie kontrolować swoje emocje i słowa.

11. Będę dbać o to co kocham.

12. Nigdy nie zrezygnuję z marzeń.

13. Będę pielęgnować jedynie pozytywne poglądy, a odrzucę negatywne.

14.Będę poszukiwać mentorów sukcesu.

15. Będę się codziennie skupiać na moich celach i marzeniach.

16. Będę sobie stawiać wyłącznie pozytywne cele, unikając negatywnych.

17. Będę ryzykować dla osiągnięcia moich celów i marzeń. Nie przestraszę się ryzyka.

18. Będę codziennie ćwiczyć cierpliwość.

19. Będę się starać przewyższać oczekiwania innych.

20. Będę tworzyć dla siebie wiele źródeł dochodu.

21. Będę korzystać z efektu dźwigni w osiąganiu celów.

22. Nie będę pozwalać, by lęki i zwątpienie zawróciły mnie z drogi prowadzącej do realizacji moich celów i marzeń.

23. Będę poszukiwać informacji zwrotnej.

24. Będę prosić o to czego chcę.

25. Będę układać listy rzeczy, których mam unikać i przestrzegać zobowiązań.

26. Będę pytać innych, aby się od nich nauczyć.

27. Będę się dzielić swoim czasem z tymi. którzy na to zasługują, nie oczekując nic w zamian.

28. Będę się starać codziennie żyć szczęśliwie.

29. Będę uczyć innych jak mają mnie traktować.

30. Będę dążyć do znalezienia osób, którzy pomogą mi zrealizować moje cele.

 

Jak widzisz lista nawyków stworzona przez Toma Corleya jest długa. A czy rzeczywiście jest pełna? Myślę, że bazując na naszym wspólnym doświadczeniu, wiele mogłybyśmy do tej listy jeszcze dopisać…

BUSINESS MAKERS Agnieszka Lisowska z siedzibą w Wilkowie 1A, 58-125 Pszenno, NIP: 8842300899, REGON: 385500365.

 

Treści zawarte na tej stronie są wyłącznym wyrazem tożsamości autora i nie stanowią „rekomendacji” w przepisach Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji szczegółowych rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć jest zabronione.

Obowiązek informacyjny przed połączeniem zgód na przetwarzanie danych (polityka prywatności) (polityka cookies) 

Sprawdź również  Regulamin usług >>

 

 

Realizacja:  Plutowski.pl

INFO@KOBIETAIFINANSE.PL

+48 721 827 902