ZADZWOŃ TERAZ

Zadbaj o swoje finanse osobiste. Pomagam KOBIETOM uzyskać finansowy spokój i niezależność!

Szkolenia stacjonarne oraz online w zakresie edukacji finansowej

info@kobietaifinanse.pl

+48 721 827 902

Zadbaj o swoje finanse osobiste. Pomagam KOBIETOM uzyskać finansowy spokój i niezależność!
Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego niektórzy ludzie osiągają sukces finansowy z łatwością, podczas gdy inni tkwią w ciągłym zmartwieniu o pieniądze? Sekret tkwi nie tylko w umiejętnościach finansowych, ale także
Czy też tak jak ja, zaczęłaś Nowy Rok z ogromnym entuzjazmem i pozytywnym podejściem do osiągnięcia celów finansowych? W 2024 roku zadbamy o swoje finanse, ucząc się nowych nawyków i
Wspólne sukcesy finansowe zaczynają się od wspólnego planowania. Zarządzanie finansami w związku to kluczowy element udanej wspólnej przyszłości. Wprowadzenie jasnych zasad i efektywne planowanie finansowe mogą znacząco wpłynąć na stabilność

Najnowsze publikacje:

Strefa wiedzy

To, że lubimy robić sobie pod górkę w kwestii pieniędzy, wiem nie od dziś. Lubimy sobie ponarzekać. A to na pracę, ceny, a czasem na wszystko i wszystkich. I co najlepsze potrafimy w tym narzekaniu posiedzieć sobie kilka lat, a nawet i całe życie. A pieniądze? Kto by się przejmował! Ja po prostu nie mam z czego oszczędzać!
23 maja 2022

Trzy proste sposoby na oszczędzanie

To, że lubimy robić sobie pod górkę w kwestii pieniędzy, wiem nie od dziś. Lubimy sobie ponarzekać. A to na pracę, ceny, a czasem na wszystko i wszystkich. I co najlepsze potrafimy w tym narzekaniu posiedzieć sobie kilka lat, a nawet i całe życie. A pieniądze? Kto by się przejmował! Ja po prostu nie mam z czego oszczędzać!

 

Ale czy na pewno?

 

Dzisiaj przedstawię Ci kilka naprawdę świetnych i prostych metod. Praktycznie do wdrożenia od jutra:) Przeczytaj i zastanów się, które z tych trzech sposobów jest właśnie dla Ciebie.

 

 

1. Metoda pierwszej godziny pracy

 

Zanim dowiesz się na czym tak naprawdę polega, koniecznie odpowiedz sobie na poniższe pytania:

 

Ile godzin przepracowałaś do tej pory?
Jaką kwotę z zarobionych pieniędzy przeznaczyłaś na swoje potrzeby i przyjemności?
A ile na zainwestowanie w swoją przyszłość?
Zapewne ilość tych godzin i pieniędzy spowodowała u Ciebie niemały zawrót głowy!


Nic dziwnego:)


Pracujemy średnio 8 godzin dziennie, ok 160 godzin miesięcznie. Zatem co się dzieje takiego, że często nie przeznaczamy ani jednej godziny na oszczędności?


Zarobione pieniądze przeznaczamy na podatki, ubezpieczenie, rachunki, kredyty, zakupy, ale czy wśród tych wszystkich wydatków, znajduje się kwota na budowanie naszego życia?

 

 

Co więc możemy zrobić?

 

Płacić sobie za pracę, co w koncepcji Davida Bacha oznacza, że jesteśmy pierwszą osobą, która otrzymuje pieniądze i je zachowuje. I to nie w podsumowaniu miesięcznym, ale dziennym. Codziennie wypłacasz sobie wynagrodzenie za pierwszą godzinę pracy.

 


Ciekawa jestem co o tym myślisz?


Ja uważam, że warto rozważyć tę metodę. Pracując wymieniamy swój czas na pieniądze. Dlaczego więc nie zatrzymać przynajmniej jednej godziny tego dziennego dochodu wyłącznie dla siebie?


Zobaczmy to na liczbach, bazując na minimalnej stawce za godzinę w 2020 roku, która wynosi 17 zł brutto.


Miesięcznie możemy oszczędzić:

340 zł brutto - 17 zł x 20 dni roboczych


Rocznie:

4080 zł brutto - 17 zł x 240 dni roboczych


Wydawałoby się, że ta jedna godzina niewiele wniesie w nasze życie, ale jak widać może uzbierać się całkiem spora kwota.

 

 

2. Płać najpierw sobie

 

To, że trudno jest nam zaoszczędzić pieniądze nie jest żadną tajemnicą. Z początkiem każdego miesiąca obiecujemy sobie, że tym razem „coś” odłożymy, jednak zawsze kończy się tak samo.

 

Bo przecież rachunki, do tego wydatki na dzieci, samochód o zakupach nie wspominając. I tak naprawdę, to co pozostało na koncie, ledwo pozwala przetrwać do kolejnego miesiąca. W takich momentach, oszczędzanie to ostatnia myśl jaka nam przychodzi do głowy, ponieważ finalnie znowu jesteśmy na zero.

 

 

Gdzie robimy błąd?

 

I teraz ponownie muszę zadać Ci pytanie. I nie jest to żaden test:) Wiem tylko, że odpowiedź jest kluczem kluczem do wybrania właściwej metody odkładania pieniędzy:)

 

Czy próbujesz oszczędzać z tego, co pozostaje na końcu? Po opłaceniu wszystkich rachunków, kosztów, zakupów itd.? Nic dziwnego. Wydaje się nam to najlepszym, możliwym rozwiązaniem. Przecież jesteśmy odpowiedzialni. Najpierw rachunki, a potem? Nic! Tak, tak! A wiesz dlaczego? Bo najczęściej nie zostaje już nic. Zdaję sobie sprawę, że sytuacje życiowe są różne. Jednak, gdy Twoje wynagrodzenie rośnie, a wraz z nimi twoje wydatki, to pora zastanowić się właśnie nad metodą „płacenia najpierw sobie”. Co oznacza traktowanie oszczędzania na równi z rachunkami. A może i nawet bardziej priorytetowo.

 

 

Pierwszy krok

 

Zaplanuj, że od kolejnego wynagrodzenia będziesz odkładać określoną sumę pieniędzy, np. 50 zł, 100 zł lub więcej, najlepiej składając zlecenie stałe. Dopiero po odłożeniu tej właśnie kwoty, opłacaj swoje comiesięczne rachunki i pokrywaj koszty utrzymania z kwoty, która pozostała.


Ten nowy nawyk traktuj, jak opłacanie najważniejszego, najpilniejszego zobowiązania, dzięki czemu na koniec miesiąca nie będziesz zastanawiał się dlaczego znowu nie udało się nic odłożyć.


Metoda płacenia sobie w pierwszej kolejności, szybko przyniesie Ci efekty w postaci oszczędności, spokojnej głowy i poczucia bezpieczeństwa.

 

 

3. Zaokrąglanie rachunków

 

Z tym sposobem na pewno się już spotkałaś. A nawet możliwe, że taką opcję ma do zaoferowania bank, w którym posiadasz konto. Tak, czy inaczej, jeśli oszczędzanie dla Ciebie, jest jak wejście na Kilimandżaro, to tym sposobem nie odczujesz, zmęczenia i poczucia straty;) Zacznij od tego małego, a jednocześnie skutecznego kroku.


Od jutra każdy rachunek zaokrąglaj do pełnego złotego, np. płacąc za zakupy 45,30 zł do słoika wrzucisz 0,7 gr, druga opcja do pełnych 5 zł, tj. płacąc 12,30 zł do słoika wrzucasz 2,70 zł.


Tak naprawdę możliwości jest wiele.


Sprawdź także, czy w Twoim koncie masz dostępną usługę zaokrąglenia rachunków i odkładania do wirtualnej skarbonki. Może to też być Twój sposób, odkładania na przyjemności, np. książki, restaurację, czy kino.

 

Jak widzisz są to trzy naprawdę proste, a jednocześnie skuteczne metody. Teraz tylko decyzja, która dla Ciebie będzie odpowiednia.

BUSINESS MAKERS Agnieszka Lisowska z siedzibą w Wilkowie 1A, 58-125 Pszenno, NIP: 8842300899, REGON: 385500365.

 

Treści zawarte na tej stronie są wyłącznym wyrazem tożsamości autora i nie stanowią „rekomendacji” w przepisach Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji szczegółowych rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć jest zabronione.

Obowiązek informacyjny przed połączeniem zgód na przetwarzanie danych (polityka prywatności) (polityka cookies) 

Sprawdź również  Regulamin usług >>

 

 

Realizacja:  Plutowski.pl

INFO@KOBIETAIFINANSE.PL

+48 721 827 902