ZADZWOŃ TERAZ

Zadbaj o swoje finanse osobiste. Pomagam KOBIETOM uzyskać finansowy spokój i niezależność!

Szkolenia stacjonarne oraz online w zakresie edukacji finansowej

info@kobietaifinanse.pl

+48 721 827 902

Zadbaj o swoje finanse osobiste. Pomagam KOBIETOM uzyskać finansowy spokój i niezależność!
Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego niektórzy ludzie osiągają sukces finansowy z łatwością, podczas gdy inni tkwią w ciągłym zmartwieniu o pieniądze? Sekret tkwi nie tylko w umiejętnościach finansowych, ale także
Czy też tak jak ja, zaczęłaś Nowy Rok z ogromnym entuzjazmem i pozytywnym podejściem do osiągnięcia celów finansowych? W 2024 roku zadbamy o swoje finanse, ucząc się nowych nawyków i
Wspólne sukcesy finansowe zaczynają się od wspólnego planowania. Zarządzanie finansami w związku to kluczowy element udanej wspólnej przyszłości. Wprowadzenie jasnych zasad i efektywne planowanie finansowe mogą znacząco wpłynąć na stabilność

Najnowsze publikacje:

Strefa wiedzy

Kredyt hipoteczny w programie „Bezpieczny Kredyt 2%” to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących swojego pierwszego mieszkania. Ważne, abyś zdawał sobie sprawę zarówno z zalet tego programu, jak i jego wad - tak, abyś mógł podjąć bardziej świadomą decyzję.
06 grudnia 2023

Wszystko, co musisz wiedzieć o bezpiecznym kredycie 2%

Kredyt hipoteczny w programie „Bezpieczny Kredyt 2%” to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących swojego pierwszego mieszkania.

 

Ważne, abyś zdawał sobie sprawę zarówno z zalet tego programu, jak i jego wad - tak, abyś mógł podjąć bardziej świadomą decyzję.

 

 

NA CZYM POLEGA KREDYT NA 2%?

 

Osoby, które go uzyskają przez 10 lat będą otrzymywały dopłaty, które obniżą ratę w takim stopniu, jakby oprocentowanie wynosiło ok. 2,7%. Należy jednak pamiętać, że na poziom raty wpłynie również to, że w okresie dopłat spłata będzie odbywała się w ratach malejących.

 

Dzięki dopłatom rata kredytu na 300 000 zł na 25 lat spadnie z 2 313 zł (rata stała zwykłego kredytu) do ok. 1 700 zł (pierwsza z rat malejących).

 

Po upływie 10 lat i spłacie 120 rat ze wsparciem państwa kredytobiorca będzie musiał płacić ratę zgodnie z aktualnym poziomem oprocentowania stosowanym przez bank. Dlatego banki, dokonując oceny zdolności kredytowej kandydatów do skorzystania z kredytu 2%, będą brały pod uwagę cały okres spłaty.

 

 

NA CO MOŻNA PRZEZNACZYĆ TAKI KREDYT?

 

Dopłata do kredytu hipotecznego będzie dostępna tylko dla osób chcących dokonać zakupu:

 

- mieszkania z rynku pierwotnego,

- mieszkania z rynku wtórnego,

- domu z rynku wtórnego,

- działki budowlanej z zamiarem budowy domu jednorodzinnego.

 

Kredyt będzie można również uzyskać na dokończenie istniejącej budowy.

 

 

NIE MA OGRANICZEŃ, JEŚLI CHODZI O POWIERZCHNIĘ DOMU LUB MIESZKANIA

 

Ustalono jednak maksymalne limity wysokości kredytów 2% na pierwsze mieszkanie, które wynoszą:

 

- 500 tys. zł – dla singla przystępującego do programu

 

- 600 tys. zł – dla małżeństwa lub rodziców z co najmniej jednym wspólnym dzieckiem;

 

- 150 tys. zł – na dokończenie budowy domu budowanego do tej pory za gotówkę, gdy kredytobiorca prowadzi gospodarstwo domowe wspólnie z małżonkiem lub w skład gospodarstwa domowego kredytobiorcy wchodzi co najmniej jedno dziecko;

 

- 100 tys. zł – na dokończenie budowy domu budowanego do tej pory za gotówkę, gdy kredytobiorca prowadzi jednoosobowe gospodarstwo domowe.

 

 

CZY JEST POTRZEBNY WKŁAD WŁASNY?

 

Tak. Jak każdy kredyt hipoteczny, wymaga on wniesienia wkładu własnego w wysokości ustalanej przez bank (nie wyższy jednak niż 200 tysięcy złotych).

 

Wkład własny nie musi mieć postaci pieniężnej (może to być np. działka własnościowa).

 

 

JAKIE SĄ GŁÓWNE WADY OFERTY "BEZPIECZNY KREDYT 2%?

 

1. Nieprzewidziane koszty - w większości banków prowizję czy ubezpieczenie należy zapłacić z góry (nie są kredytowane), więc musisz posiadać „na start” środki na ten cel

 

2. Ograniczenia - nie możesz wynajmować nieruchomości objętej programem w okresie uzyskiwania dopłat, ani nabyć innej nieruchomości

 

3. Ryzyko zmiennej stopy procentowej - chociaż oferta może obiecywać niską stopę procentową na początku, warto zwrócić uwagę na to, że stała stopa nie będzie obowiązywać przez cały okres kredytowania.

 

 

Pamiętaj, aby ten, jak i każdy większy kredyt zawsze przeanalizować wraz z doradcą finansowym, który potrafi w odpowiedni sposób zweryfikować Twoje możliwości – zarówno związane ze spełnieniem wymagań, jak i Twoją sytuacją materialną. Kontakt z doradca, to również właściwe zinterpretowanie i dostrzeżenie zagrożeń, wynikających z podjęcia decyzji o kredycie.

BUSINESS MAKERS Agnieszka Lisowska z siedzibą w Wilkowie 1A, 58-125 Pszenno, NIP: 8842300899, REGON: 385500365.

 

Treści zawarte na tej stronie są wyłącznym wyrazem tożsamości autora i nie stanowią „rekomendacji” w przepisach Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji szczegółowych rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć jest zabronione.

Obowiązek informacyjny przed połączeniem zgód na przetwarzanie danych (polityka prywatności) (polityka cookies) 

Sprawdź również  Regulamin usług >>

 

 

Realizacja:  Plutowski.pl

INFO@KOBIETAIFINANSE.PL

+48 721 827 902